Slavíme 3. výročí a stavíme 3. farmu v Česku

1. 11. 2021

Právě dnes 1. listopadu slavíme třetí výročí od založení naší společnosti Future Farming. Stavíme třetí tuzemskou aquaponickou farmu a na těch prvních dvou budeme už v příštím roce organizovat prohlídky pro veřejnost.

Společnost Future Farming v reakci na rostoucí poptávku po udržitelných potravinách ohlašuje v den svých třetích narozenin výstavbu třetí velké aquaponické farmy v České republice. Nová vertikální farma Future Farming vyroste v obci Letonice v okrese Vyškov. Farma o rozloze fotbalového hřiště bude stát přibližně 300 milionů korun a bude produkovat 1,2 milionů tun udržitelných potravin ročně. Základním sortimentem Future Farming jsou zelenina a ryb.

Nová aquaponická farma bude postavena na ploše 10 000 metrů čtverečních. Stavba bude zahrnovat dva objekty. Skleník o rozloze 8000 metrů čtverečních a k němu přiléhající dvoupodlažní halu o rozloze 2000 metrů čtverečních.

Stavba má ambici být vzorovou produkční farmou budoucnosti. Bude postavena na zelené louce a svým vybavením bude patřit k nejmodernějším na světě. Celá farma bude řízena vyspělým SMART systémem, který bude zajišťovat dálkové sledování všech důležitých parametrů, automatické řízení procesů a vzdálenou správu ekosystémů rostlin a ryb s cílem zajistit ideální podmínky pro růst rostlin a ryb.

V letošním roce Future Farming organizoval na svých aquaponických farmách edukativní prohlídky především pro investory a obchodní partnery. V následujícím roce se chystá s oborem aquaponie seznámit také studenty českých vysokých škol, případně další odborné publikum.

ROSTEME JAKO Z VODY - DOSLOVA

DALŠÍ ČLÁNKY

Všechny články
calendar-fullcrossmenu
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram