Produkční aquaponická farma Brno – Heršpice

Farmy

Produkční aquaponická farma Brno – Heršpice

Největší vertikální aquaponická farma v České republice, v níž je aquaponie synonymem pro ekologii. Farma je postavená na brownfieldu a k provozu jí v maximální možné míře slouží sluneční energie.

Zelenina

770 tun ročně

Ryby

320 tun ročně

Produkční aquaponická a rybí farma Brno – Dolní Heršpice

Naše farma v Brně – Dolních Heršpicích je největší produkční aquaponickou farmou v České republice. Zrekonstruovaná hala a sluncem vyhřívané skleníky jsou uzpůsobeny k celoročnímu aquaponickému pěstování listové zeleniny, bylinek a chovu teplomilných ryb. Produkty z této aquaponické farmy jsou určeny primárně pro zákazníky z Brna a blízkého okolí.

Skleníky v brněnských Heršpicích jsou osazeny moderní krytinou s vysokou izolační schopností, takže je v nich možno chovat teplomilné sumečky africké po celý rok, a to s velmi příznivými náklady na energie. K ekologickému vytápění skleníků slouží sluneční energie.

 • 9 000 m²

  celoroční skleník

 • 1 500 m²

  indoorová část pro chov ryb

 • 770 tun ročně

  produkce listové zeleniny

 • 320 tun ročně

  produkce sumečka afrického

Jak to vypadá na našich aquaponických farmách?

Prohlédněte si farmu Future Farming Kaly

Zaměření produkční aquaponické eko-farmy Brno – Dolní Heršpice

Zelenina

Zelenina

Pěstování aquaponické zeleniny

K výstavbě heršpické farmy nám posloužil brownfield, na němž teď dominují sluncem vyhřívané skleníky, ve kterých pěstujeme různé druhy listové, plodové i kořenové zeleniny. Využíváme v nich vertikálního pěstebního systému s funkcí vytápění, ochlazování a zimního přísvitu, čímž je umožněna produkce potravin v průběhu celého roku.

Salát dubáček – jeden z mnoha druhů aquaponické zeleniny pěstované v naší vertikální eko-farmě v brněnských Heršpicích.

Ryby

Ryby

Chov aquaponických ryb

Součástí heršpické aquaponické farmy jsou prostory pro aquaponický chov ryb, zde konkrétně pro sumečka afrického. Sumeček je ryba, jejíž maso je pro svou šťavnatost a vysoký obsah bílkovin považováno za kulinářskou specialitu.

Ročně na farmě v brněnských Heršpicích vyprodukujeme na 320 tun sumečka afrického, který je u českých strávníků velice oblíbený.

Sazenice

Sazenice

Pěstování aquaponických sazenic

Na farmě v brněnských Heršpicích jsme vyhradili místo také pro pěstírnu aquaponických sazeniček, kterými zásobujeme i naše další aquaponické farmy. Cílem je dostáhnout naprosté samostatnosti – tedy od semínka, přes sazenici až po zralou zeleninu si vše pod dohledem pěstovat na našich aquaponických eko-farmách.

Pěstování vlastních sazenic vede nejen k naší soběstačnosti v rostlinné výrobě, ale i ke snižování provozních nákladů. Nemusíme totiž sazenice dovážet ze zahraničí.

Future Farming pěstuje jídlo technologií budoucnosti

ZAPOJTE SE DO AQUAPONIE

Future Farming
v médiích

Myslete globálně, jednejte lokálně

Zapojte se do komunity moderního zemědělství 21. století. Přispět k lepší budoucnosti naši země můžete i vy. Je to snadné.