Lidé ve Future Farming

Lidé a statutární orgány

Lidé ve Future Farming

Future Farming je tým lidí, kteří věří v moderní zemědělství coby cestu k ekologicky šetrnému a udržitelnému zacházení s přírodou. Věříme, že technologie moderního zemědělství zajistí dostatek kvalitních a čerstvých potravin pro všechny. Víme, že podnikáním v oblasti moderního zemědělství měníme svět k lepšímu.

Vrcholové vedení Future Farming

Martin Podoba
Future Farming investuje do udržitelné budoucnosti.

Martin Podoba

Ekonom a jednatel společnosti Future Farming s.r.o.

Michal Fojtík
Nekonečný růst na konečné planetě je bláznovství.

Michal Fojtík

Vizionář a jednatel společnosti Future Farming s.r.o.

Klíčoví lidé

Michal Fojtík

Michal Fojtík

Zakladatel a jednatel společnosti Future Farming

V roce 2010 se při své návštěvě Kalifornie poprvé setkal s aquaponií. Farmy umožňující společný chov ryb a pěstování rostlin bez půdy ho nadchly natolik, že se rozhodl rozvíjet povědomí o aquaponii v České republice. V roce 2016 založil Asociaci aquaponických farem a začal se věnovat aquaponii na plný úvazek. Postupně k aquaponii přidal i hydroponii a RAS. Zaměřuje se především na výzkumnou činnost, rozvoj spolupráce s odborníky na moderní zemědělství a rozšiřování povědomí o udržitelném způsobu produkce potravin. 

Martin Podoba

Martin Podoba

Zakladatel a jednatel společnosti Future Farming

Svou profesní kariéru začínal v několika společnostech orientovaných na obchod a mezinárodní finance. Od roku 2016 působí v manažerských a řídících funkcích. V roce 2018 založil společně s Ondřejem Bartošem investiční skupinu GFF, která dnes spravuje aktiva za více než 1,3 miliardy korun a působí ve 12 zemích světa. V lednu 2020 byl Martin Podoba jmenován jednatelem společnosti Future Farming, aby osobně dohlížel na jednu z klíčových investic skupiny GFF. Ve Future Farming má Martin Podoba na starost jednání s klíčovými investory i dodavateli, všechny byznys modely a obchodní synergie a je také nositelem etických zásad. 

Začátek aquaponie v České republice

V roce 2010 se v hlavě Michala Fojtíka zrodila velká vize motivovaná obyčejnou lidskou potřebou – zajistit kvalitní potraviny pro svou rodinu. Tak začala cesta moderního zemědělství u nás. 

Future Farming v médiích

Myslete globálně, jednejte lokálně

Zapojte se do komunity moderního zemědělství 21. století. Přispět k lepší budoucnosti naši země můžete i vy. Je to snadné.