Proč věřit modernímu zemědělství a Future Farming

O společnosti

Proč věřit modernímu zemědělství a Future Farming

Světová populace roste stále vyšším tempem. Téměř 90 % obdělávaných ploch ničí dopady konvenčního zemědělství. Jídlo cestuje na naše talíře v průměru dva a půl tisíce kilometrů a ačkoli většina českých spotřebitelů preferuje lokální zboží, dvě ze tří potravin v našich obchodech jsou z dovozu. Moderní zemědělství a Future Farming tohle všechno umí řešit.

V co věříme a proč

Věříme v moderní zemědělství coby cestu k ekologicky šetrnému a udržitelnému zacházení s přírodou. Věříme, že technologie moderního zemědělství zajistí dostatek kvalitních a čerstvých potravin pro všechny. Věříme, že naše podnikání v oboru moderního zemědělství mění svět k lepšímu. 

Prohlédněte si výzkumně-produkční farmu Kaly

Development Future Farming

Future Farming vyrábí a dodává hi-tech technologie pro moderní zemědělství. Zabýváme se výzkumem a vývojem technologií, projekční činností a stavbou produkčních aquaponických, hydroponických a RAS farem. Sdílíme své know-how a v oboru moderního zemědělství vzděláváme veřejnost. 

Investujte do Future Farming

Zájemcům o moderní zemědělství Future Faming nabízí i možnost investovat a stát se tak součástí zajímavého projektu, jehož cílem je nejenom vydělat, ale hlavně ovlivnit život budoucích generací a stav světa kolem nás. 

Technologie moderního zemědělství

 • Lokální potraviny preferuje stále více Čechů

  I když průzkumy ukazují, že lokální zboží preferuje 64 % českých spotřebitelů, v tuzemských obchodech jsou dvě ze tří potravin z dovozu. Jen v období od roku 2003 do roku 2018 se navýšil import masa a zeleniny o 62 %! Každá taková dovozová položka cestuje ke svému spotřebiteli v průměru dva a půl tisíce kilometrů po světě. Dopady takového uspořádání jsou katastrofální.

 • Principy moderního zemědělství

  Aquaponie je ve své podstatě návratem ke kořenům, protože v přírodních ekosystémech je vždy vše propojeno se vším. A stejně tak i aquaponie propojuje – chov sladkovodních ryb s pěstováním rostlin na vodě. Výkaly chovaných ryb slouží coby přírodní hnojivo pro rostliny a rostliny pak svým kořenovým systémem čistí vodu, která se vrací zpět k rybám. Jediným vstupem zvenku je tak krmivo pro ryby.  

  Hydroponie je jednoduchý, moderní a čistý způsob pěstování rostlin. K hydroponii je třeba jen mít rostlinu, živný roztok a pěstební médium pro uchycení rostliny v květináči. Mezi hlavní výhody pokročilé hydroponie patří dokonalá kontrola výživy rostlin, větší efektivita pěstování, a tím pádem i větší výnosy, nižší riziko výskytu škůdců či nemocnění rostlin. 

  RAS (recirculating aquaculture systems) je ekologický a udržitelný chov ryb s minimálním dopadem na okolí. Mezi hlavní výhody tohoto systému paří vysoká intenzita chovu na malé ploše, eliminace chorob zvnějšku, nízká spotřeba vody a trvale udržitelná produkce nepodléhající změnám klimatu. 

 • Proč je to moderní zemědělství ekologické?

  Moderní zemědělství spotřebuje oproti tomu konvenčnímu až o 95 % méně vody. Úspěšně čelí výkyvům počasí, je schopné přizpůsobit se klimatické změně a zásobovat města celoroční nepřetržitou produkcí potravin. Není třeba žádných pesticidů, herbicidů či antibiotik. A například v aquaponickém systému je atmosféra u rostlin dotována oxidem uhličitým, čímž aktivně přispíváme ke snižování emisí tohoto plynu. Prostřednictvím aquaponie tak pomáháme v boji proti klimatické změně. 

 • Proč patří moderní zemědělství do měst?

  Aquaponická, hydroponická či RAS farma u každého velkého města

  Pro výstavbu našich moderních farem využíváme starých zemědělských objektů, nevyužívaných skleníků, hal a brownfieldů, které si rekonstruujeme a vybavujeme. Nezastavujeme tedy už tak dost ohroženou zemědělskou nebo lesní půdu, naopak – využíváme objekty, které už byly postaveny. Naše farmy vznikají v bezprostřední blízkosti měst a obcí – ke svým zákazníkům tak máme opravdu blízko. Podporujeme tím zájem o lokální původ potravin a minimalizujeme náklady spojené s distribucí, včetně ekologické stopy. 

 • Jak vydělat na moderním zemědělství?

  Investujete-li do moderního zemědělství, investujete do uzavřeného ekonomického oboru s vysokou perspektivou a rentabilitou. Proč? Protože jíst budou lidé vždy. Investicí do Future Farming si tak vytvoříte stabilní zdroj příjmů a podpoříte projekt, který má přímý vliv na naši planetu a život budoucích generací. Future Farming je evropský lídr v oboru pokročilé aquaponie, hydroponie a RAS. Máme veškeré zázemí, zkušenosti a know-how k tomu, aby u nás byly vaše peníze v bezpečí. 

Future Farming nabízí technologie moderního zemědělství

Mezi hlavní činnosti společnosti Future Farming patří budování velkokapacitních moderních zemědělských farem a vlastní vývoj a dodávka potřebných technologií zemědělských provozů. S těmito aktivitami Future Farming úspěšně expanduje do celého světa. 

Návratnost investice do technologií moderního zemědělství je od 4 do 6 let, v závislosti na konkrétním projektu. Zájemcům o podnikání v oboru moderního zemědělství zajistí Future Farming kompletní projekt na klíč, od výběru vhodné lokality, až po rozběhnutí zemědělského cyklu a pravidelný servis aquaponické, hydroponické či RAS farmy. 

Projekt a povolení

Označíme vhodnou lokalitu, pronajmeme vyhovující pozemek nebo prostory, zajistíme všechna nutná povolení.

Stavba aquaponické, hydroponické či RAS farmy

Vybudujeme fungující aquaponickou, hydroponickou či RAS farmu a vybavíme ji potřebnými technologiemi. 

Rozjetí produkčního cyklu

Zabezpečíme plynulý provoz farmy, což znamená řízení moderní aquaponické, hydroponické či RAS technologie.

Produkce a návratnost

Na základě ekonomických analýz vybereme nejvýnosnější druhy zeleniny a ryb. 

Historie Future Farming

2022
2010
2024

Věda po chuti
přírodě

 • 2010
 • 2011
 • 2012
 • 2013
 • 2014
 • 2015
 • 2016
 • 2017
 • 2018
 • 2019
 • 2020
 • 2021
 • 2022
 • 2023
 • 2024
 • První kroky Michala Fojtíka

  Leden, 2010

  Řekli jsme si, že je to velká příležitost přijít s něčím novým, co dává smysl a vzhledem k častým obdobím sucha to bude v budoucnu i zapotřebí. Nakoupili jsme tedy 30 kusů IBC kontejnerů, upravili jsme je a začali zkoušet aquaponii stylem pokus/omyl. První nezdary byly značné. Během několika dní nám vždy uhynuly ryby a my jsme nevěděli proč. Nakoupili jsme tedy cizojazyčnou literaturu o aquaponii a začali jsme dělat vše, jak tam bylo popsané. Ale ani to nepomohlo. Museli jsme tedy vše vymyslet sami.

 • Zrodila se malá myšlenka

  Červen, 2010

  Michal Fojtík přichází s nápadem na produkci zdravých potravin budoucnosti.

 • První aquaponický systém

  Červenec, 2011

  Konstrukce domácího pěstebního systému a zjišťování jeho produkčních možností.

 • První celosezonní produkce

  Září, 2012

  Pokus o první kontinuální celoroční produkci v domácích podmínkách.

 • Nitrifikace

  Duben, 2013

  Nejdůležitější v celé aquaponii je nitrifikace, filtrace a mineralizace. Nitrifikace je přeměna amoniaku na dusitany a dusičnany. K tomu jsou potřebné nitrifikační bakterie vhodné pro aquaponii. Sehnat je nám zabralo téměř 3 roky. Museli jsme pro ně až na Srí Lanku. Tyto bakterie se nám nejvíce osvědčily, nicméně bylo nezbytné je zdokonalit, což jsme zvládli.

 • Vývoj doplňků

  Červen, 2013

  Michal Fojtík se svou rodinou usilovně pracuje na sortimentu potřebném pro správný chod aquaponického systému.

 • Nové nádrže

  Leden, 2014

  Přišli jsme na to, že nádrž typu IBC není vhodná kvůli tvaru a odvodu znečištěné vody. Proto jsme v průběhu jednoho roku vyvinuli vlastní nádrže, které neustále zdokonalujeme.

 • První prototyp technologie

  Březen, 2014

  Naše zkušenosti a technologie se posouvají na vyšší úroveň. Vzniká první prototyp konstrukce navržené pro aquaponický systém.

 • Úprava designu pěstebního systému

  Srpen, 2015

  Po zkušenostech z loňské sezóny upravujeme prototyp včetně materiálů vhodných pro styk s potravinami.

 • První český e-shop s vybavením pro aquaponii

  Srpen, 2016

  Vzniká internetový obchod aquaponik.cz s komponenty a doplňky pro domácí hobby aquaponické systémy.

 • Indoorová farma

  Září, 2017

  Začínáme budovat první indoorovou farmu v Česku. V říjnu jsme podepsali kontrakt na stavbu aquaponické farmy o rozloze 2 500 m2. Doufáme, že nás tato stavba posune opět o level výš.

 • Asociace aquaponických farem

  Leden, 2017

  Díky velkému zájmu vzniká sdružení, jehož cílem je vzdělávat své členy v oblasti aquaponických technologií.

 • Dokončení indoorové farmy

  Březen, 2018

  První indoorová farma je hotová. Spustili jsme ji v dubnu 2018 a jde o první velkou farmu v Evropě. Další nabídky na stavby farem se jen hrnou.

 • Začátek velké vize

  Červen, 2018

  Michal Fojtík se výzkumem a vývojem aquaponických technologií zabývá od roku 2010. Svou zeleno-modrou vizí o produkci zdravých potravin zaujal v Česku i ve světě. První neformální setkání Michala Fojtíka a Martina Luňáka se uskutečnilo v Brně na Tuřance.

 • Spuštění vlastního výzkumu a vývoje produkční aquaponické farmy za finanční podpory GFF

  Srpen, 2018

 • Založení společnosti Future Farming

  Listopad, 2018

  Společnost Future Farming s.r.o. (člen investiční skupiny GFF s.r.o.) staví a provozuje aquaponické farmy a zároveň je generálním dodavatelem technologií a know-how. Propojujeme intenzivní chov ryb s pěstováním rostlin na vodě. Realizovali jsme první soukromé investice a spustili výzkum komerčního průmyslového využití aquaponických farem. Proběhla podrobná analýza trhu a navázání prvních obchodních vztahů s odběrateli aquaponických produktů.

 • První úspěšně uzavřené investiční kolo

  Prosinec, 2018

 • Pěstujeme budoucnost

  Leden, 2019

  Zasadili jsme první semínka pro úspěšný vývoj společnosti Future Farming s.r.o. Do skupiny připlouvají dceřiné společnosti, aby podpořily dynamičtější růst aquaponického prostředí.

 • Roste zájem bankovních institucí o částečné financování

  Únor, 2019

 • Aquaponické farmy budoucnosti

  Březen, 2019

  • farma Brno-Heršpice – příprava projektu přestavby brownfieldu na největší produkční aquaponickou farmu v ČR.

  • farma Kaly – zahájení rekonstrukce nevyužitého zemědělského objektu. Přestavba brownfieldu na nejmodernější aquaponickou farmu v ČR.

  • farma Senica (SK) – zahájení přípravy prvního zahraničního projektu – výstavby aquaponické farmy na Slovensku.

 • Farmia Food

  Duben, 2019

  Dochází k rozvoji skupiny Future Farming založením společnosti Farmia Food s.r.o. Farmia Food je distributor aquaponických produktů a výhradní dodavatel produkce z aquaponických farem Future Farming na trh. Víme, že čím je lepší surovina, tím lepší je jídlo. Jsme přitom přesvědčeni, že naše surovina je zde z lokálních ta vůbec nejlepší. Věříme proto, že dokážeme povznést českou gastronomii.

 • Spolupráce s akademickou půdou

  Září, 2019

   Pečujeme o naše vztahy s partnery:

  • Akademie věd České republiky

  • Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava 

  • Asociace aquaponických farem

  • Mendelova univerzita v Brně

 • Zahájení jednání s bankovními institucemi

  Únor, 2020

 • Aquaponické farmy budoucnosti

  Duben, 2020

  • farma Brno-Heršpice – zahájení stavebních prací rekonstrukce haly a vyhřívaných skleníků.

  • farma Kaly – dokončení rekonstrukce indoor farmy a příprava na instalaci technologií pro pěstování rostlin v symbióze s chovem ryb. Vybavení laboratoří a příprava na fázi spuštění biologických procesů farmy.

  • farma Senica (SK) – zahájení projektové části výstavby zahraniční aquaponické farmy.

 • Edukační farmy Future Farming

  Květen, 2020

  Ve spolupráci s našimi partnery aktivujeme projekty malých edukačních aquaponických systémů:

  • edukační farma Future Farming – Lednice
  Zahradnická fakulta Mendelovy univerzity v Lednici

  • edukační farma Future Farming – Praha
  Prostory T-Mobile Magenta Experience Centre v OC Arkády Pankrác

 • Výzkum dosahuje svého cíle

  Červenec, 2020

  Naše oddělení výzkumu a vývoje úspěšně dokončilo vývoj organických krmiv pro ryby chované v aquaponických systémech.

 • Rosteme, neklidné době navzdory

  Září, 2020

  Rok, který se do historie lidstva zapsal jako doba celosvětové pandemie, využíváme pro maximální možný růst. Bez ohledu na vládní restrikce a nejisté ekonomické výhledy celosvětových trhů, Future Farming pluje vpřed zeleno-modré budoucnosti.

 • Rozšíření spolupráce s akademickou půdou

  Říjen, 2020

  • Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích

  • Vysoká škola chemicko-technologická v Praze

  • CzechGlobe

 • Sklízíme první plody naší společné práce

  Leden, 2021

  Doba věnovaná budováním kořenů aquaponie a rozvoji zeleno-modré budoucnosti společnosti Future Farming začíná nést plody. Netrpělivě očekáváme první sklizeň výsledků naší práce.

 • Mediální zájem

  Březen, 2021

  Future Farming středem pozornosti České televize: 
  • Reportáž v pořadu Události v regionech
  • Reportáž v pořadu Studio 6
  • Příspěvek v pořadu Dobré ráno

  Future Farming součástí kampaně České spořitelny “Jste silnější, než si myslíte”

  Podcast s Michalem Fojtíkem v Hospodářských novinách

 • První ochutnávka produkce aquaponických potravin

  Květen, 2021

  Startuje první aquaponické turné po České republice. Food truck společnosti Farmia Food nabízí široké veřejnosti ochutnávku zdravých produktů aquaponických farem napříč republikou.

 • Vyplacení emise, vrácení financí investorům

  Červen, 2021

 • Predikce aquaponie

  Červenec, 2021

  Rosteme spolu s poptávkou po zdravých a lokálních potravinách. Detailní průzkum trhu spolu s rostoucími prodeji potvrzuje fakt, že spotřebitelé jsou ochotni akceptovat vyšší cenu potravin bez chemie s jasným původem a zpracováním.

 • Spolupráce se rozvíjí

  Srpen, 2021

  Baktoma – český výrobce a dodavatel kvalitních bakteriálních přípravků, který se zabývá funkcí biofiltru a dokáže přepracovat biologický odpad od ryb na sloučeniny dusíku, které jsou přijatelné pro kořenové systémy rostlin. Ve spolupráci s Baktomou jsme vyvinuli speciální směsi mikroorganismů, které nám zabezpečují správnou činnost našich biofiltrů za podmínek na našich farmách (chov pstruha duhového a sumečka afrického).

 • OSN finalista SDGs 2021

  Srpen, 2021

  OSN finalista SDGs 2021: V kategorii Byznys jsme byli zařazeni mezi TOP 10 projektů v Česku, které naplňují principy udržitelného rozvoje OSN a mají potenciál měnit svět k lepšímu. Jedná se o světově unikátní ocenění za naplňování globálních cílů OSN. Cíl projektu: Do roku 2030 vymýtit hlad a zajistit přístup všem lidem, zejména chudým a ohroženým, včetně malých dětí, k bezpečné, výživné a dostačující stravě po celý rok.

 • Aquaponické farmy budoucnosti

  Září, 2021

  • farma Brno-Heršpice – dokončení stavebních prací na revitalizaci skleníků. Instalace technologií a přechod do fáze spuštění biologických procesů farmy.

  • farma Kaly – dokončení rekonstrukce outdoorové části farmy. Aktivní výzkum nových produktů vhodných k produkci, zahájena produkce vlastních sazenic. Dodáváme aquaponické potraviny na lokální trh.

  • farma Senica (SK) – pokračování projektové části a zahájení výstavby.

 • Edukační farmy Future Farming

  Říjen, 2021

  O edukační a prezentační systémy je stále větší zájem. Pozornost se soustředí na edukační farmy do měst, obcí a komunitní farmy.

  • edukační farma Future Farming, Hlučín 
  V jednom z největších zahradnických center na Ostravsku je založena nová edukační aquaponická farma zaměřená na edukaci žáků základních a mateřských škol v regionu.

 • Podpis Memoranda s městem BRNO

  Říjen, 2021

  Podpis Memoranda s městem Brno – snížení emisí CO2 v Brně. Dlouhodobá spolupráce na závazku města k adaptaci na klimatické změny. Naše aquaponické farmy využívají nejmodernější technologie a jsou lídrem v produkci uhlíkově neutrálních potravin.

 • Ohlášení výstavby nové produkční farmy

  Listopad, 2021

  • farma Letonice
  Zahájení projektové části výstavby první aquaponické farmy Future Farming tzv. “na zelené louce”.

 • Future Farming oslovuje zahraniční trhy

  Prosinec, 2021

  Vyplouváme do mezinárodních vod. Aktivně vstupujeme na nové trhy v zahraničí. Připravujeme mezinárodní profil společnosti Future Farming Group.

 • Ocenění inovativních technologií

  Prosinec, 2021

  Udržitelný byznys a zodpovědné chování společnosti je oceňováno napříč privátními i státními institucemi.

  • CzechCrunch – 10 inspirativních udržitelných byznysů v roce 2021: Technologický web CzechCrunch nás zařadil do desítky nejperspektivnějších udržitelných projektů v České republice.

  • City For The Future – Future Farming se stal součástí českého projektu City For The Future

 • Věda po chuti přírodě

  Leden, 2022

  Zaměření společnosti na vědu, výzkum a transfer technologií do praxe.
  • Memorandum s Ústavom molekulárnej biológie SAV
  • Future Farming součástí další etapy projektu City For The Future v Maďarsku
  • Počátek významné spolupráce s Masarykovou univerzitou

  Nastartování procesu pro bezodpadové hospodářství společnosti do roku 2025. Výstavba aquaponické infrastruktury v ČR pokračuje.

 • Zapojení zahraničních investičních fondů

  Únor, 2022

 • Rozvoj skupiny Future Farming

  Březen, 2022

  Rozvoj působení na mezinárodních trzích spojený s výstavbou nových aquaponických farem mimo území naší země. Ve Spojených arabských emirátech jsme na výstavě EXPO Dubai zaujali významné mezinárodní postavení.

  Farmia Food dodává aquaponické produkty na trh také díky síti vlastních prodejen a bister na území České republiky.

 • Aquaponické farmy budoucnosti

  Duben, 2022

  • farma Brno-Heršpice – zahájení optimálního přísvitu salátů; příprava na instalaci nové technologie tzv. záplavových van

  • farma Kaly – dokončení líhně a zahájení výtěru pstruha, tzn. uzavření koloběhu ryb v našem systému, což vede k naprosté soběstačnosti farem

  • farma Letonice – pokračuje příprava podkladů ke stavebnímu povolení

  • farma Senica (SK) – pokračování výstavby farmy v zahraniční

 • Edukační farmy Future Farming

  Květen, 2022

  Zájem o edukační a prezentační systémy nepolevuje.

  • edukační farma Future Farming na Gymnáziu Mikuláše Koperníka v Bílovci
  Future Farming oficiálně otevřel svoji první edukační aquaponickou farmu pro střední školy v ČR. Aquaponická farma je složena ze tří modulů o celkové kapacitě 600 sazenic a slouží především k environmentální výchově.

 • Future Farming získává certifikaci BIO

  Červen, 2022

 • Rozšíření obchodní strategie

  Červenec, 2022

  Vznik nového oddělení Development pro odbavení vysoké poptávky po technologiích Future Farming. Kromě výstavby aquaponických farem nabízíme také hydroponické a RAS farmy. Rozšiřujeme své zaměření pro udržitelnou budoucnost planety a jsme připraveni naše know-how nabídnout světu.

 • Výzkum dosahuje svého cíle

  Září, 2022

  Naše oddělení výzkumu a vývoje vyrábí a certifikuje také organické hnojivo, jehož základem je odpad z rybích sádek na farmách Future Farming. Tato hnojiva jsou plně organická a bez chemických látek. Cílem je vytvořit cirkulární systémy pro použití v hydroponických instalacích, od krmení až po zpracování odpadu na hnojivo. Sekundárním výsledkem této snahy je recyklace odpadní vody z rybích farem tak, aby bylo možné ji vracet zpět do aquaponického systému.

 • Ocenění od Smart City 2022

  Prosinec, 2022

  Future Farming získal ocenění v soutěži Chytrá města 2022 od Smart City Innovations Institut za přínos v oblasti ekologického získávání potravin – konkrétně za jedinečný aquaponický systém A-shape pro potravinovou soběstačnost komunit ve městech.

 • Vize blízké budoucnosti

  Leden, 2023

  Využíváme transferu technologií a v maximální možné míře směřujeme k plné automatizaci aquaponických farem do roku 2026.

  Chceme respektovat naši planetu a dostat civilizaci na vyšší stupeň vývoje, a to spojením přírodních postupů a technologií díky moderní zemědělské produkci v lokálních aquaponických farmách.

 • Představení technologie - aeroponie

  Leden, 2023

  Aeroponickou instalaci jsme umístili v Mendelově skleníku v Brně a tvoří referenční projekt divize Development naší společnosti Future Farming.

 • Ocenění v projektu Připrav Brno

  Březen, 2023

  Zastupitelstvo města Brna každoročně uděluje Cenu města Brna za významnou činnost (nebo dílo), díky které byla obohacena některá oblast veřejného života a přispěla tak k posílení dobrého jména města Brna. Společnost Future Farming získala Cenu primátorky za pomoc v boji s klimatickými změnami díky svým technologiím, které umožňují bezuhlíkovou a bezodpadovou produkci potravin.

 • Dostupnost aquaponických potravin v celém Česku

  Březen, 2023

  Naše dceřiná společnost Farmia Food spustila vlastní e-shop a nabízí trvanlivé výrobky z ryb a bylinek, které pocházejí z našich tuzemských aquaponických farem.

 • Farmia Food partnerem Makro

  Duben, 2023

  Farmia Food přijala nabídku partnerství na události Makro Czech Gastro Fest 2023 a představila se zákazníkům a partnerům největšího velkoobchodního řetězce typu cash and carry v ČR při příležitosti prestižního gastro festivalu MAKRO CZECH GASTRO FEST.

 • Memorandum - Veterinární univerzita Brno

  Květen, 2023

  Future Farming a Veterinární univerzita Brno – Fakulta veterinární hygieny a ekologie podepsaly memorandum o vzájemné spolupráci, které se zaměřuje na přípravu studentů FVHE pro praxi. Tato spolupráce představuje významný krok směrem k posílení vzdělávacího procesu a připravenosti studentů pro budoucí profesní výzvy v oblasti veterinární hygieny a ekologie.

 • Technologie DWC II. (Aztécká zahrada) uvedena do provozu

  Květen, 2023

  Future Farming uvádí nový produkt – aktivní systém Deep Water Culture (DWC) druhé generace pro aquaponické pěstování zeleniny. Nový systém DWC II. (pod symbolickým názvem Aztécká zahrada) má za cíl zvýšit dostupnost aquaponické zeleniny pro spotřebitele.

 • Veletrh GreenTech Amsterdam

  Červen, 2023

  Na světovém veletrhu GreenTech v Amsterdamu prezentujeme pokročilé technologie moderního vertikálního i horizontálního zemědělství.

 • Akvizice - Future Farming vstupuje do Rybí zahrady

  Září, 2023

  Future Farming a Rybí zahrada (aquaponická farma Lážovice) se dohodly na vzájemné spolupráci a strategickém partnerství. Součástí vzájemné dohody je také kapitálový vstup Future Farming do Rybí zahrady.

 • Memorandum - SRŠ a VOŠ VHE

  Září, 2023

  Future Farming a Střední rybářská škola a Vyšší odborná škola vodního hospodářství a ekologie podepsaly memorandum o vzájemné spolupráci.

 • Stříbrný partner projektu Připrav Brno

  Září, 2023

  Primátorka města Brna Markéta Vaňková udělila společnosti Future Farming certifikát Stříbrný partner projektu Připrav Brno za přispění k naplnění cílů města realizací svými projekty nejméně v pěti oblastech, na něž cílí společné memorandum.

 • Aquaponické produkty putují do nabídky na Scuk.cz

  Říjen, 2023

  Farmia Food se spojila s největším farmářským online tržištěm v Česku, platformou Scuk.cz, aby přinesla zákazníkům novou dimenzi v oblasti udržitelných potravin.

 • Reagujeme na poptávku z Makro ČR

  Říjen, 2023

  Future Farming se dohodla s Farmia Food na zvýšení dodávek aquaponických potravin k uspokojení poptávky ze strany velkoobchodního řetězce Makro ČR.

 • Memorandum - Zahradnická fakulta Mendelu

  Prosinec, 2023

  Future Farming a Mendelova univerzita – Zahradnická fakulta podepsaly memorandum o vzájemné spolupráci.

 • certifikace GLOBALG.A.P.

  Prosinec, 2023

  Farmia Food slaví úspěch, kterým je získání certifikátu GLOBALG.A.P. za kvalitu svých aquaponických potravin. Naše saláty, bylinky a microgreens prošly důkladným hodnocením a splňují vysoké standardy této renomované mezinárodní organizace.

 • Vize blízké budoucnosti

  Leden, 2024

  V roce 2024 se Future Farming zaměřuje na globální expanzi a posílení vazeb v oblasti prodeje technologií a výzkumu, a to nejen ve střední Evropě! Naším hlavním posláním je rozšířit náš vliv po celém světě prohlubováním obchodních vazeb a spoluprací na průkopnických výzkumných projektech. Zasazujeme se o udržitelný rozvoj moderního zemědělství a prosazujeme inovace pro efektivní a ekologickou produkci potravin.

 • Memorandum - Food For Future Technologies, Polsko

  Leden, 2024

  Ve spolupráci s polskou společností Food For Future Technologies se pouštíme do biorafinace mořských řas pro udržitelnou produkci potravin. Naše společné úsilí se zaměřuje na recyklaci vody a dusíku a staví naši společnost do pozice lídra v oblasti ekologického zemědělství.

Future Farming v médiích

Myslete globálně, jednejte lokálně

Zapojte se do komunity moderního zemědělství 21. století. Přispět k lepší budoucnosti naši země můžete i vy. Je to snadné.