BasicFarm 1.0

Technologie pro rodiny a malé skupiny

BasicFarm 1.0

BasicFarm – váš klíč k udržitelnému domácímu zemědělství. Začněte pěstovat čerstvou zeleninu bez námahy a dodávejte potraviny vaší rodině a okolí.

rodiny a menší komunity 

zahradnictví a hobby markety

vzdělávací instituce a výzkumné ústavy

BasicFarm - domácí ekologická produkce potravin

BasicFarm je jednoduše chytrým řešením k zajištění potravinové soběstačnosti i možností věnovat se smysluplné a prospěšné činnosti.

Domácí aquaponický systém BasicFarm je určený pro sezónní produkci ryb, zeleniny, ovoce a bylinek od jara do podzimu. Alternativně může být využíván celoročně v temperovaném skleníku, který umožňuje stabilní podmínky prostředí i v chladnějších měsících.

Systém poskytuje 448 pěstebních pozic pro rostliny a nádrž o objemu 1 m³ na chov ryb, která je instalována pod pěstebními tunely.

PŘEDNOSTI, PŘÍNOSY A KLÍČOVÉ VLASTNOSTI

 • Vlastní produkce udržitelných potravin bez agrochemie
 • Přínos pro vlastní zdraví
 • Přínos pro životní prostředí
 • Chuť, vůně, čerstvost aquaponické zeleniny, ovoce, bylinek a ryb
 • Snadné zpracování a výtěžek i mimo hlavní sezónu
 • Zkušenosti s pěstováním plodin a chovem ryb nejsou nutné
 • Velká výtěžnost na malém prostoru
 • Kvalitní materiály, špičkové komponenty a snadná instalace

Instalace technologie BasicFarm

Instalace technologie BasicFarm je velmi snadná a zvládne ji každý. Všechny komponenty do sebe zapadají díky skvělému dílenskému zpracování. Technologie domácí ekologické produkce potravin je vhodná jako volně stojící systém i jako součást skleníku pro zajištění delšího produkčního cyklu během celého roku.

Aquaponické ryby

Ryby hrají v aquaponickém systému hlavní roli. Jejich organický odpad totiž slouží jako dokonalé hnojivo pro aquaponické rostliny. Podívejte se, jaké druhy sladkovodních ryb chováme a v jakých podmínkách u nás na aquaponických farmách žijí.

Aquaponické plodiny

V aquaponii lze vypěstovat na 80 druhů listové, plodové a kořenové zeleniny. Na našich aquaponických farmách pěstujeme především listovou zeleninu a bylinky. Zkoumáme také sladkovodní řasy a microgreens. Podívejte se, jaké druhy aquaponických rostlin pěstujeme.

Kapacita a produkce technologie

Rodinný aquaponický systém zabírá pouze 12 m² (BF 1.1) prostoru a můžete ho provozovat kdekoliv. Na zastavěné ploše i neúrodném pozemku, pod otevřeným nebem nebo ve skleníku. BasicFarm 1.1 disponuje 448 pěstebními pozicemi pro rostliny a chovnou nádrží na ryby 1 m³ situovanou pod pěstebními tunely, takže celý prostor je efektivně využitý. Navíc jsou ryby ve stínu a v příjemném klimatu. Odpařování vody z listů rostlin snižuje okolní teplotu v horkých letních dnech.

 • Produkce rostlin

  Náš inovativní rodinný systém pro aquaponii umožňuje pěstování až 80 kilogramů čerstvé listové zeleniny, ovoce a bylinek za měsíc.

 • Produkce ryb

  Basicfarm 1.1 je inovativní rodinný systém pro aquaponii, který za pouhý jeden rok produkuje mezi 50 a 75 kilogramy sladkovodních ryb.

 • Organicky a bez namáhavé práce

  Revoluční technologie BasicFarm kombinuje pěstování rostlin a chov ryb v harmonickém symbiotickém prostředí, poskytující nejen vynikající zdroj čerstvého organického jídla, ale také podporuje udržitelné životní prostředí a úsporu prostoru. S BasicFarm můžete snadno získat svou vlastní domácí farmu a těšit se z bohaté sklizně zeleniny, která přináší zdravé a chutné potraviny přímo z vašeho vlastního domova, bez náročné práce a složité údržby.

BasicFarm

Produkční technologický celek pro rodiny a malé komunity

Aquaponické pěstování potravin je jednodušší, zdravější a efektivnější než tradiční zahradničení. Je bez agrochemie, nemusí se zalévat, funguje od jara do podzimu a lidé s ním mají méně práce.

Mám zájem o technologii BasicFarm

OZVĚTE SE NÁM, RÁDI VÁM PORADÍME

  Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů
  Po odeslání zprávy vás budeme kontaktovat do dvou pracovních dní.

  Prohlédněte si aquaponickou farmu Future Farming Kaly

  Aquaponická, ekologická, výzkumná a edukační – taková je naše farma v Kalech severně od Brna. 

  Zaměřujeme se zde na chov pstruha duhového a v rostlinné části pěstujeme listovou zeleninu, bylinky a microgreens. Indoorová část farmy poskytuje úrodu celoročně. 

  Future Farming v médiích

  Myslete globálně, jednejte lokálně

  Zapojte se do komunity moderního zemědělství 21. století. Přispět k lepší budoucnosti naši země můžete i vy. Je to snadné.