Produkční aquaponická farma Letonice

Farmy

Produkční aquaponická farma Letonice

Farma v Letonicích u Vyškova je naše třetí aquaponická vertikální eko-farma a zároveň první GLP projekt (Green Land Project) v historii Future Farming. Postavena na zelené louce, je pro nás dalším milníkem na ekologické cestě k zeleno-modré budoucnosti zdravých potravin.

Zelenina

720 tun ročně

Ryby

500 tun ročně

Produkční aquaponická a rybí farma Letonice

Farma v Letonicích u Vyškova je první aquaponickou farmou v České republice postavenou na zelené louce. Disponuje nejmodernější technologií s minimálními náklady na provoz. Tato aquaponická vertikální eko-farma o rozloze fotbalového hřiště za 300 milionů korun bude produkovat více než milion tun udržitelných ekologických potravin ročně.

 • 8 000 m²

  celoroční skleník

 • 2 000 tun

  indoorová část pro chov ryb

 • 720 tun ročně

  produkce zeleniny

 • 500 tun ročně

  produkce ryb

Ukázková aquaponická technologie

Aquaponická farma v Letonicích bude svým vybavením patřit k nejmodernějším na světě. Celá bude řízena vyspělým SMART systémem, který bude zajišťovat dálkové sledování všech důležitých parametrů, automatické řízení procesů a vzdálenou správu ekosystémů rostlin a ryb s cílem zajistit jejich ideální podmínky pro růst. Aquaponická farma Future Farming Letonice se tak stane ukázkovou stavbou a případovou studií společnosti pro další rozvoj aquaponické infrastruktury.

Zaměření produkční aquaponické eko-farmy Letonice

Saláty

Saláty

Pěstování aquaponických salátů 

V části skleníkové plochy letonické farmy využíváme bazénového pěstebního systému s funkcí vytápění, chlazení a zimního přísvitu, čímž je umožněna produkce potravin v průběhu celého roku. V Letonicích plánujeme produkci aquaponické listové zeleniny, jako je např. mangold, pak choi, řapíkatý celer a saláty lollo biondo či crystal – lalique.

Bylinky

Bylinky

Produkce aquaponických bylinek

Mezi zásadní výhody naší aquaponické produkce patří fakt, že je ekologická, lokální a pěstovaná bez chemie. Bylinky, které v Letonicích pěstujeme – za všechny třeba koriandr setý – jsou spotřebitelům dodávány jak čerstvě řezané, tak zpracované, např. ve formě pesta.

Ryby

Ryby

Chov aquaponických ryb

Rybí část aquaponických systémů na našich farmách technologicky vychází z tzv. recirkulačních akvakulturních systémů (RAS). Ryby chováme v chovných nádržích, jejichž velikost definuje cílová velikost a druh ryb. Pro zajištění správných podmínek pro ryby je nutné zajistit dostatečný průtok vody nádržemi, rychle a efektivně odstraňovat pevné nečistoty z nádrží, udržovat saturaci kyslíkem a pH ve správných hodnotách a zajistit efektivní odbourávání zplodin metabolismu ryb, zejména amoniaku. Aquaponická farma Letonice bude produkovat pstruha duhového, sumečka afrického a tilapii nilskou.

Future Farming pěstuje jídlo technologií budoucnosti

Zapojte se do aquaponie

Future Farming
v médiích

Myslete globálně, jednejte lokálně

Zapojte se do komunity moderního zemědělství 21. století. Přispět k lepší budoucnosti naši země můžete i vy. Je to snadné.