Den Aquaponie v brněnské ZOO

Den Aquaponie v brněnské ZOO

Technologická firma Future Farming, která v Brně staví největší aquaponickou farmu v Evropě, připravila na sobotu 4. června v brněnské ZOO Den Aquaponie. Program hravou formou seznámí malé i velké s nejmodernějšími způsoby farmaření.

Společnost Future Farming je průkopníkem vertikálního zemědělství v České republice. K pěstování zeleniny a k chovu ryb používá pokročilou aquaponii. Nejmodernější způsob produkce potravin, který je velmi ohleduplná k životnímu prostředí.

“Chceme našim dětem předat naši planetu v lepším stavu, než je dnes,” říká spoluzakladatel Future Farming Michal Fojtík. “Aquaponie představuje pro naše děti šanci na lepší budoucnost. Proto jsme v týdnu, ve kterém mají všechny děti svátek, připravili pro naše nejmenší v brněnské ZOO speciální program. Den Aquaponie.”

Den Aquaponie bude probíhat v brněnské ZOO ve speciální edukativní zóně na ploše přibližně 1000 metrů čtverečních. V hlavní roli budou pochopitelně zelenina a ryby. “Pro děti máme na sobotu přichystaný hravý edukační program, kde si budou moci projít celým aquaponickým procesem od sázení semínek, přes péči o ryby až po práci s aquaponickými bylinkami plnými chuti a vitamínů,” říká marketingový manažer Future Farming Karel Janoš.

V programu Future Farming nezapomíná ani na rodiče. “Dospěláky chceme seznámit s novinkami ve vertikálním pěstování, chceme jim ukázat jak se i oni mohu zapojit do výstavby aquaponické infrastruktury u nás a samozřejmě všichni na místě budou moci ochutnat naše skvělé produkty z aquaponických potravin, které na místě bude servírovat náš Farmia Food Truck,” prozrazuje Karel Janoš.

Vstup do herní aquaponické zóny Future Farming bude zdarma a program bude v brněnské ZOO probíhat po celý sobotní den od 9.00 do 18.00.

O Future Farming

Společnost Future Farming je první česká firma, která se zabývá komerční výstavbou vertikálních zemědělských farem. Firma staví své know how na pokročilé aquaponii. Nejvýkonnější metodě vertikálního zemědělství, která spojuje pěstování zeleniny s chovem ryb. Základními výhodami vertikálních farem Future Farming jsou zdravější potraviny, jejich snadnější pěstování a minimální dopad na životní prostředí.

Kontakt

Martin Procházka / PR specialista / Future Farming / Vídeňská 188/119d, 619 00 Brno
T 725 515 159 / T 603 480 824 / E [email protected] / www.futurefarming.cz

Sdílet článek

Líbí se vám článek? Nepropásněte další

Přihlaste se do občasníku naší aquaponické redakce.

    Odesláním souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

    Future Farming v médiích

    Myslete globálně, jednejte lokálně

    Zapojte se do komunity moderního zemědělství 21. století. Přispět k lepší budoucnosti naši země můžete i vy. Je to snadné.