Maďaři poprvé ochutnají českou aquaponii

Maďaři poprvé ochutnají českou aquaponii

Pokročilá aquaponie z Brna se po Světové výstavě v Dubaji představí na středoevropském Expu chytrých měst v Budapešti

Společnost Future Farming bude reprezentovat Českou republiku v úterý 24. května na CEE Smart City Expo v Budapešti. Maďarsko pro Future Farming představuje další zastávku zahraniční prezentace českého lídra inovativního zemědělství. V lednu se již Future Farming představil v Národním pavilonu České republiky na světové výstavě v Dubaji.

Aquaponické farmy Future Farming budou v Maďarsku součástí národního projektu Město budoucnosti, který světu představuje nejlepší české inovativní technologie současnosti. Projekt Město pro budoucnosti (City For The Future) je multioborová prezentace českých řešení, která mohou vylepšovat města a municipality ve světě.

“Projekt Ministerstva průmyslu a obchodu ČR a CzechTrade vznikl k podpoře exportu a služeb určených k rozvoji chytrých měst,” říká jednatel Future Farming Martin Podoba. Druhý z jednatelů a duchovní otec pokročilé aquaponie Michal Fojtík doplňuje: “Cílem projektu je vyhledávat a zviditelňovat progresivní české technologie, která mohou pomoci vylepšit města a municipality. Vize výstavby a provozování komerčních aquaponických farem především v blízkosti velkých měst je směr, který podpoří čistší a zdravější budoucnost měst a také využívání lokálních zdrojů při produkci potravin.”

Výhody aquaponie i kuchařská show

Projekt City for the Future byl v prvním čtvrtletí letošního roku součástí Národního pavilonu České republiky na světové výstavě v Dubaji. Nyní poprvé v letošním roce zavítá na evropský kontinent. Konkrétně do pavilonu C výstaviště HUNGEXPO, kde Ministerstvo průmyslu a obchodu ve spolupráci s Czech Trade připravuje program s názvem City For The Future Budapest 2022: Smart City Expo with Business Forum. Akce se zúčastní více než 200 zástupců měst a obcí z Maďarska a dalších zemí.

Součástí české expozice bude prezentace pokročilé aquaponie Future Farming. “V Budapešti se chystáme odprezentovat všechny hlavní přednosti naší udržitelné produkce potravin. To znamená zdravější potraviny, jejich snadnější pěstování a minimální dopad na životní prostředí,” avizuje Michal Fojtík a dodává, že pokročilá aquaponie vyžaduje minimum prostoru a nepotřebuje žádná umělá hnojiva. Mimo to je výjimečná i v téměř bezezbytkovém a opakovaném využívání vody.

Součástí prezentace bude i networking, cílení na potřeby místního trhu a také speciální kuchařská show využívající aquaponické potraviny. “Do Budapest s námi pojedou lidé z naší dceřiné společnosti Farmia Food, která se stará o distribuci našich potravin. Vezou sebou Food truck a profesionální kuchaře, kteří budou na EXPu servírovat naše pokrmy. Návštěvníci Expa se tak budou moci přímo přesvědčit o kvalitě našich potravin,” vysvětluje Karel Janoš z Future Farming, který má přípravu prezentace v Maďarsku na starost.

Prezentace pod patronací města Brna

Pro Future Farming představuje Maďarsko zajímavý trh. “Maďarsko je země s velkou zemědělskou tradicí, která světu dodává velmi kvalitní produkty. Nové inovativní formy zemědělství zde teprve začínají pronikat a aquaponické farmy typu té naší v Brně zde ještě neexistují. Z našich investičních fór však vidíme, že investiční poptávka po inovativních formách zemědělství tady je,” říká Karel Janoš.

Maďarské Expo chytrých měst je pro Future Farming zajímavé i tím, že česká expozice probíhá pod patronací města Brna, se kterým společnost Future Farming spolupracuje. “Brno je naším domovským městem. Stavíme tady největší aquaponickou farmu v Evropě a navíc jsme se zavázali, že městu pomůžeme se snižováním emisí,” říká závěrem marketingový manažer Future Farming Karel Janoš.

O Smart City EXPO Budapešť

Cílem středoevropské výstavy Smart City Budapešť je prezentace chytrých řešení pro udržitelná města. Organizátoři chtějí návštěvníkům představit inovativní technologie i v praxi a simulovat fungující chytré město, které představuje blízkou budoucnost. V pavilonu C výstaviště HUNGEXPO se představí celkem 29 českých, maďarských, slovenských a polských vystavovatelů, včetně vybraných integrovaných řešení zaměřených právě na problematiku, která je každodenní náplní práce starostů a komunálních služeb. Organizátorem akce je Hospodářská a průmyslová komora župy Hajdú-Bihar, Maďarský svaz místních samospráv (TÖOSZ) a univerzita Óbudai Egyetem.

O City For The Future

Projekt Město pro budoucnosti (City For The Future) je multioborová prezentace českých řešení, která mohou vylepšovat města a municipality ve světě. Cílem je podpora exportu a služeb určených k rozvoji chytrých měst. Iniciátorem projektu jsou Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR a Česká agentura na podporu obchodu CzechTrade. Projekt je dále realizován ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí ČR, Ministerstvem pro regionální rozvoj a agenturou Czechinvest.

O Future Farming

Společnost Future Farming je první česká firma, která se zabývá komerční výstavbou vertikálních zemědělských farem. Firma staví své know how na pokročilé aquaponii. Nejvýkonnější metodě vertikálního zemědělství, která spojuje pěstování zeleniny s chovem ryb. Základními výhodami vertikálních farem Future Farming jsou zdravější potraviny, jejich snadnější pěstování a minimální dopad na životní prostředí.

Kontakt

Martin Procházka / PR specialista / Future Farming / Vídeňská 188/119d, 619 00 Brno
T 725 515 159 / T 603 480 824 / E [email protected] / www.futurefarming.cz

Sdílet článek

Líbí se vám článek? Nepropásněte další

Přihlaste se do občasníku naší aquaponické redakce.

    Odesláním souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

    Future Farming v médiích

    Myslete globálně, jednejte lokálně

    Zapojte se do komunity moderního zemědělství 21. století. Přispět k lepší budoucnosti naši země můžete i vy. Je to snadné.