MAGAZÍN CZECHCRUNCH ZAŘADIL FUTURE FARMING MEZI TOP 10 FIREM V ANKETĚ “UDRŽITELNÝ BYZNYS ROKU 2021”

MAGAZÍN CZECHCRUNCH ZAŘADIL FUTURE FARMING MEZI TOP 10 FIREM V ANKETĚ “UDRŽITELNÝ BYZNYS ROKU 2021”

Společnost Future Farming byla odbornou porotou online magazínu CzechCrunch zařazena mezi 10 českých firem, které v roce 2021 přispějí k ochraně naší planety. “Úspěchu v této anketě si velmi vážíme,” říká zakladatel Future Farming Michal Fojtík. “Obzvlášť proto, že se v CzechCrunchi tématice udržitelného rozvoje dlouhodobě věnují a velmi dobře ji rozumí.”

Český online magazín CzechCrunch je známý svým zaměřením na svět byznysu, startupů a nových technologií. Anketa Udržitelný byznys roku vybírá desítku nejzajímavějších projektů, které výrobou zboží nebo poskytováním služeb přináší šetrnější přístup k životnímu prostředí a celé planetě.

“Jsem rád, že odborná porota ocenila naše úsilí chovat se od samého počátku k naší planetě odpovědně,” uvedl po zveřejnění výsledků ankety zakladatel Future Farming Michal Fojtík. “Náš koncept pokročilých aquaponických farem má potenciál změnit charakter zemědělství. Přenášíme produkci zeleniny a ryb do míst jejich skutečné spotřeby. To znamená do měst a hustě osídlených sídlišť. Přitom k dosažení stejných výnosů potřebujeme pouze 5% půdy a 5% vody, čímž významným způsobem šetříme přírodní zdroje na této planetě,” vysvětlil Michal Fojtík.

Právě ochrana přírodních zdrojů a schopnost provozovaný byznys dále škálovat a rozšiřovat ho k většímu počtu uživatelů byla pro porotce klíčovým faktorem. „Z čistě pragmatického pohledu víme, že přírodní zdroje jsou konečné a v byznysovém rybníčku zvítězí ten, kdo to pochopí co nejdříve,“ uvedla Laura Mitroliosová, členka poroty a ředitelka společnosti CIRA Advisory, jež se zabývá cirkulární ekonomikou.

S tímto názorem souhlasil i Václav Gregor, člen poroty, CEO a partner Soulmates Ventures. „Udržitelnost představuje obrovskou výzvu. Její důležitost dnes stojí nad samotnou individualitou firem. Už jen na základě měnících se světových korporací od Toyoty, IKEA až po Adidas a Nespresso vidíme, že tento megatrend neodejde.” Pokud podle Gregora v Česku zaspíme, tak nás předběhnou rychlejší a schopnější státy. Anketa “Udržitelný byznys roku” má pomoci tomu, aby se tak nestalo.

O Future Farming

Společnost Future Farming je první česká firma, která se zabývá komerční výstavbou vertikálních zemědělských farem. Firma staví své know how na pokročilé aquaponii. Nejvýkonnější metodě vertikálního zemědělství, která spojuje pěstování zeleniny s chovem ryb. Základními výhodami vertikálních farem Future Farming jsou zdravější potraviny, jejich snadnější pěstování a minimální dopad na životní prostředí.

Kontakt

Martin Procházka / PR specialista / Future Farming / Vídeňská 188/119d, 619 00 Brno
T 725 515 159 / T 603 480 824 / E [email protected] / www.futurefarming.cz

Sdílet článek

Líbí se vám článek? Nepropásněte další

Přihlaste se do občasníku naší aquaponické redakce.

    Odesláním souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

    Future Farming v médiích

    Myslete globálně, jednejte lokálně

    Zapojte se do komunity moderního zemědělství 21. století. Přispět k lepší budoucnosti naši země můžete i vy. Je to snadné.