Ekologická odpovědnost a udržitelnost má ve Future Farming zelenou

3. 3. 2022

Ve Future Farming nejsme lhostejní k dopadu lidských činností na životní prostředí. Naše vize je proto od začátku postavena zejména na myšlence udržitelnosti a ekologické odpovědnosti. Vztah k přírodě a smysl pro inovace vedoucí k šetření životního prostředí máme zkrátka v krvi. Pojďte se o tom přesvědčit.

Environmentální přístup? Pod to se podepíšeme

A také se tak stalo. Společnost Future Farming a statutární město Brno uzavřely v lednu 2021 memorandum o dlouhodobé spolupráci na adaptaci klimatické změny. V memorandu jsme se zavázali pomoci Brnu v jeho plánu snížit emise CO2 o 40 % do roku 2030. Minimalizovat emise skleníkových plynů totiž považujeme za naši povinnost vůči budoucím generacím.

Město Brno připravilo 10 kroků, jak mohou firmy přispět – a my, vedle tradičních oblastí, jako jsou úspora energií, zvyšování energetické účinnosti nebo využívání energie z obnovitelných zdrojů, pomůžeme Brnu ve splnění závazku i díky uhlíkově neutrální výrobě potravin na našich farmách.

Činy místo slov

Město Brno nás zařadilo mezi příklady dobré praxe, čehož si vážíme a ze všech sil se snažíme závazku dostát. Jak konkrétně?

  • Investujeme pouze do ekologických technologií, protože zelené a čisté technologie jsou budoucnost.
  • Využíváme odpad z rybích farem pro výrobu organických hnojiv bez chemických látek.
  • Ve spolupráci s dalšími společnostmi vyvíjíme cirkulární systém od krmení po zpracování biologického odpadu.
  • Nezatěžujeme životní prostředí nadbytečnými emisemi z dálkové přepravy, protože naše produkty jsou určeny k lokální distribuci.

Podle dat specializovaného webu faktaoklimatu.cz činí podíl tradičního zemědělství na emisích skleníkových plynů v České republice více než 6,7 %. Přidat musíte ještě znečištění z nákladní dopravy, protože většina zemědělských produktů putuje za zákazníky stovky kilometrů daleko. Aquaponie je alternativou zemědělství, která se na tomto čísle téměř nepodílí.

Důkazy místo slibů

V roce 2021 byl projekt Aquaponie Future Farming posuzován odbornou porotou v Cenách SDGs (Sustainable Development Goals), které si kladou za cíl rozšířit povědomí o cílech udržitelného rozvoje. Projekty musí naplňovat principy udržitelného rozvoje OSN a mít potenciál změnit svět k lepšímu. Z hodnocených 238 projektů byl ten náš zařazen do TOP 10 v kategorii Byznys v ČR.

Vstupy do aquaponie pečlivě ověřujeme

Ryby si od jiker vychováváme ve vlastních chovech. Dbáme na vysokou kvalitu krmiva, které připravuje zkušená společnost Organta dle našich individuálních požadavků. Krmiva jsou jediným a velmi důležitým vstupem do aquaponie, proto si jejich složení diktujeme sami.

Semena rostlin nakupujeme také od ověřeného výrobce, který se zabývá výzkumem, vývojem a prodejem vysoce kvalitních zeleninových odrůd a osiv. Poté si úspěšně pěstujeme vlastní sazenice.

Pěstujeme talent a nadšení

Budoucí specialisty na aquaponii vítáme s otevřenou náručí. Studentům vysokých škol nabízíme možnost praxe na našich farmách, absolventům zaměstnání v rybí nebo rostlinné části. Podporujeme potenciál, vášeň a úsilí všech současných i budoucích členů naší firmy k vytvoření ideální farmy budoucnosti.

Zkrátka, myslíme na zdravou budoucnost ve všech ohledech.

DALŠÍ ČLÁNKY

Všechny články
calendar-fullcrossmenu
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram