Edukační farmy Future Farming

Farmy

Edukační farmy Future Farming

Jedním z cílů Future Farming je vzdělávání a osvěta veřejnosti v oblasti moderního zemědělství. Proto stavíme ve spolupráci s našimi partnery moderní edukační aquaponické, hydroponické i aeroponické farmy, které slouží k vědeckým účelům, pro výuku vysokoškolských studentů, k exkurzím pro základní a střední školy i pro širokou veřejnost.

Exkurze na edukační farmu Future Farming

Přijďte se podívat, jak to vypadá na zemědělské farmě Future Farming. Vezměte své studenty a představte jim zemědělství budoucnosti. Během komentované prohlídky vám ukážeme veškeré aquaponické, hydroponické a RAS procesy. Navštivte edukační farmu a přesvědčte se na vlastní oči, jak funguje moderní zemědělství v praxi.

Edukační farmy Future Farming

Edukační hydroponická farma Praha

Prostory T-Mobile Magenta Experience Centre v obchodním centru Arkády Pankrác jsme doplnili o hydroponický edukační set. Je využíván k prezentačním účelům moderních technologií udržitelného zemědělství.

Edukační aquaponická farma Lednice

V prostorách Zahradnické fakulty Mendelovy univerzity v Lednici je umístěn aquaponický edukační set. Je využíván k výzkumným a vědeckým účelům a pro výuku a ukázku aquaponie vysokoškolským studentům.

Edukační aquaponická farma Hlučín

V jednom z největších zahradnických center na Ostravsku je založena nová edukační aquaponická farma zaměřená na edukaci žáků základních a mateřských škol regionu.

Edukační aquaponická farma Bílovec

Gymnázium Mikuláše Koperníka v Bílovci je první střední školou v České republice, která má svou vlastní malou aquaponickou farmu. Bílovecká farma je složena ze tří modulů o celkové kapacitě 600 sazenic. Součásti aquaponické edukační farmy je i nově budované zázemí venkovní učebny, skleník s plochou 25 m2, vyvýšení záhonů a faunistický koutek. Do budoucna bude areál rozšířen o umělou odchovnu a ukázku voliérového chovu ptactva. Pro žáky gymnázia slouží aquaponická farma jako příklad nízkoemisní výroby potravin i ukázka zdravého životního stylu. Výpěstky z farmy škola použije k přímé spotřebě ve školní jídelně.

Navštivte edukační farmu

Exkurze na farmě je vhodná pro všechny zájemce o aquaponii: studenty škol, zaměstnance firem i širokou veřejnost.

Future Farming v médiích

Myslete globálně, jednejte lokálně

Zapojte se do komunity moderního zemědělství 21. století. Přispět k lepší budoucnosti naši země můžete i vy. Je to snadné.