Premiér Petr Fiala navštívil naši aquaponickou farmu v Brně

17. 6. 2022

Předseda vlády České republiky Petr Fiala v doprovodu svých spolupracovníků zavítal v pondělí 13. června 2022 na největší aquaponickou farmu Future Farming v Evropě - v brněnských Dolních Heršpicích.

Pan premiér si v rámci své návštěvy prohlédl především rostlinnou a rybí část A našeho rozsáhlého skleníkového komplexu a také bloky B a C, jejichž výstavba úspěšně pokračuje. Tyto části farmy by měly být dokončeny a uvedeny do provozu ještě letos. Pana premiéra a jeho tým doprovodili jednatelé společnosti Future Farming Michal Fojtík a Martin Podoba.

Před vstupem do našeho provozu bylo nutné si obléct modrý plášť. Na našich farmách totiž platí přísná hygienická pravidla a výjimku jsme udělat nemohli.

Pana premiéra Fialu zajímaly technologie vertikálního způsobu pěstování a ekonomické a další výhody aquaponie. Představili jsme mu naše plány a ambice nejen v naší zemi, ale také na zahraničních trzích - zejména ve střední Evropě.

Spojují tu chov ryb s pěstováním zeleniny. Představili mi i koncept, který chtějí rozvíjet, a zdá se mi, že toto jsou ty moderní přístupy k zemědělství, které určitě stojí za pozornost,“ řekl premiér Petr Fiala.

Každou vstřícně podanou ruku směrem k aquaponii vítáme. Komunikujeme a spolupracujeme s každým, kdo se o aquaponii zajímá, naslouchá nám a případně nám chce v aquaponii nějakým způsobem pomoct. Nyní to byl předseda vlády ČR.

DALŠÍ ČLÁNKY

Všechny články
calendar-fullcrossmenu
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram