Future Farming bude stavět další aquaponickou farmu v Přerově nad Labem

Future Farming bude stavět další aquaponickou farmu v Přerově nad Labem

Společnost Future Farming plánuje vybudovat svou čtvrtou aquaponickou farmu u Prahy, v Přerově nad Labem.

Na pozemku o rozloze dvou hektarů v Přerově nad Labem se začíná rýsovat naše již čtvrtá aquaponická farma v České republice. Jelikož v Čechách dosud žádnou produkční farmu nemáme, intenzivně jsme hledali vhodný brownfield pro její výstavbu. Zaměřovali jsme se především na lokace, díky kterým bychom mohli zásobovat aquaponickými potravinami hlavní město Prahu. Z tohoto úhlu pohledu má pro nás Přerov nad Labem strategickou polohu.

Velkou výhodou tohoto zemědělského areálu je, že vykazuje ideální parametry k budování další aquaponické infrastruktury. Součástí areálu jsou zrekonstruované skleníky o rozloze 5000 metrů čtverečních, které bychom chtěli využít k pěstování aquaponické zeleniny. Kromě skleníků je v areálu také dvoupatrová budova o zastavěné ploše 900 metrů čtverečních. Hlavním stavebním pracím (tj. výstavbě skleníků, administrativní budovy…) se tedy vyhneme. 

V příštích měsících se budeme věnovat projektování této aquaponické farmy. Provedeme audit zdejších zdrojů a kontrolu stavu objektů, zaměříme se i na optimální využití všech prostor a vytvoříme projektovou dokumentaci farmy a technologií. 

Pracujeme na zdravější budoucnosti, protože potenciál v aquaponii je obrovský a poptávka po zdravých udržitelných potravinách taktéž

Sdílet článek

Líbí se vám článek? Nepropásněte další

Přihlaste se do občasníku naší aquaponické redakce.

    Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

    Future Farming
    v médiích

    Myslete globálně, jednejte lokálně

    Zapojte se do komunity moderního zemědělství 21. století. Přispět k lepší budoucnosti naši země můžete i vy. Je to snadné.