Future Farming součástí uměleckého projektu Future Era

Future Farming součástí uměleckého projektu Future Era

Pomalé klíčení rostlin, jejich pozvolný růst, otevírání zelených lístků, nalévání plodů, získávání živin, přeměna energií… to je život. Život, který vnímáme především vizuálně, když rostliny nebo živočichové povyrostou každý den nebo každý týden o malý kousek. Ale tento život není jen vidět, je i slyšet. A to i na aquaponických farmách, které provozujeme. Zajímá vás, jak zní růst a vývoj?

Umělecký svět přírodních procesů

Propojit na jedinečném místě a jedinečným způsobem rostlinnou a živočišnou říši do vzájemné symbiózy tak, aby produkovala potraviny vynikající chuti, je umění. Ale příroda sama umí mnohem více než jen vyřešit hlad. Sama je velkým uměleckým dílem, čehož jsme si ve Future Farming vědomi. A proto se rádi stáváme součástí mimořádného uměleckého projektu Future Era.

Audiovizuální projekt Future Era

Future Era je multidisciplinární česko-islandský projekt, v jehož jádru je field-recording. Znamená to zvukové nahrávání nejrůznějších prvků vybraných míst. Autory zajímá, jaké zvuky vydávají místa a objekty, které znamenají budoucnost. Nahrané zvuky hudebníci z obou zemí využijí pro vytváření hudebního alba, které se bude soustředit na vybraná místa v ČR a na Islandu.

Zvuk růstu a vývoje

Život je plný neuvěřitelných zvuků a naše vědecko výzkumné centrum a produkční aquaponická farma v Kalech u Brna toho není výjimkou. Nikdy nekončící proces růstu rostlin a vývoje našich ryb nabízí neobvyklou škálu zvuků a melodií, které se staly předmětem nahrávání díky speciálním mikrofonům. Šlo o zvuky vystihující související technologie, prostředí a jeho elementy.

Poslechněte si 7 unikátních zvukových stop z aquaponické farmy.

Výsledkem je ojedinělý projekt českých a islandských hudebníků, který i vám umožní nahlédnout i do té nejnepatrnější zvukové stopy z indoorové produkce aquaponické farmy.

Zaposlouchejte se do netušených zvuků, které nahrála dvojice field-recordistů Sara Pinheiro a Magnús Bergsson na naší farmě v Kalech. Při poslechu těchto skladeb se ocitnete přímo v útrobách naší farmy a všech procesů, které tam probíhají a zajišťují udržitelnou produkci kvalitních aquaponických potravin.

Sdílet článek

Líbí se vám článek? Nepropásněte další

Přihlaste se do občasníku naší aquaponické redakce.

    Odesláním souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

    Future Farming v médiích

    Myslete globálně, jednejte lokálně

    Zapojte se do komunity moderního zemědělství 21. století. Přispět k lepší budoucnosti naši země můžete i vy. Je to snadné.