Future Farming významně rozšiřuje obchodní strategii

Future Farming významně rozšiřuje obchodní strategii

Tým Future Farming se soustředí na propojení těch nejmodernějších technologií s cílem zásadní environmentální úspory a zároveň ekonomického efektu. Za podpory asociací, vědců a významných technologických společností se nám daří něco, co si nemůžeme nechat jen sami pro sebe. Proto jsme se rozhodli naše důmyslné funkční celky zpřístupnit ostatním pomocí nového oddělení Development. Protože sami svět zemědělství nezměníme.

Co se v článku dozvíte?

 1. Nové oddělení Development
 2. Pokročilá hydroponie
 3. RAS
 4. Technologie

Sklidili jsme úspěch a chceme se o něj podělit

Naše technologie, které jsme s pomocí partnerů světových měřítek z oblasti komerce i univerzit vyvinuli a důkladně vyzkoušeli, prostě funguje. Dvě produkující farmy v Česku jsou toho důkazem, další dvě stavíme. A teď jsme připraveni naše know-how nabídnout světu. Chceme se zaměřit na realizaci menších i větších farem, jejichž vlastníkům zařídíme montáž, údržbu i servis technologií. 

Z toho důvodu vzniklo nové oddělení Development, které komunikuje s potenciálními zájemci o naše služby a následně zakázku předává dalším úsekům:

 • Oddělení Stavba zpracuje projekt. Na přání klienta jsme schopni celou farmu zrealizovat jako generální dodavatel stavby.
 • V rámci oddělení Technologie dodáme technologii a vyřešíme případné reklamace v době záruky.
 • Úsek Provoz nabízí krmivo, sazenice nebo násadu ryb.
 • Servis zařídí údržbu a opravy technologií nebo jiných částí vlastní farmy klienta.

Development celý proces zastřešuje a koordinuje.

Měníme odvětví zemědělství

Je nám jasné, že pokud chceme přetvořit současné konvenční zemědělství na udržitelné, nemůžeme v tom nechat aquaponii samotnou. Dostali jsme se do fáze, kdy i hydroponie může být udržitelná a fungovat bez chemie. Vyrábíme totiž vlastní vysoce kvalitní krmiva pro ryby a nově také produkujeme organická hnojiva v bio kvalitě pro hydroponii. 

Do nedávna existovaly rozdíly mezi aquaponií a hydroponií v dopadech na kvalitu produktů a životní prostředí. Nemusí to tak ale být, když se najde správná cesta. A my jsme ji našli. Aquaponii i hydroponii umíme dělat správně a obojí můžeme dodat na míru.

Kromě toho disponujeme také recirkulačními akvakulturními systémy (RAS), kde voda cyklicky prochází filtračním systémem, udržuje svou kvalitu a nemusí se měnit. V dnešní době, kdy se potýkáme se soustavným nedostatkem vody, je RAS systém dokonalým řešením.

Pěstujeme potravinovou soběstačnost v bio kvalitě

Dnes tedy můžeme klientům pomoci realizovat nejen aquaponickou, ale i hydroponickou a RAS farmu podle jejich představ, postavenou na špičkových českých technologiích

Tím, že zajistíme výstavbu od malých rodinných a komunitních farem přes menší produkční objekty až po dodávku velkých technologických celků do komerčních farem:

 • rozšíříme dostupnost moderního zemědělství,
 • zlevníme ho na vstupu,
 • zvýšíme potravinovou soběstačnost Česka.

Jako správný lídr přinášíme do segmentu udržitelného pěstování obrovské rozšíření. Díky tomu je lokální distribuce aquaponických potravin pěstovaných šetrně k přírodě na dosah.

ZAPOJTE SE TAKÉ


Sdílet článek

Líbí se vám článek? Nepropásněte další

Přihlaste se do občasníku naší aquaponické redakce.

  Odesláním souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

  Future Farming v médiích

  Myslete globálně, jednejte lokálně

  Zapojte se do komunity moderního zemědělství 21. století. Přispět k lepší budoucnosti naši země můžete i vy. Je to snadné.