Otevřeli jsme první středoškolskou edukační farmu

Otevřeli jsme první středoškolskou edukační farmu

Naše společnost Future Farming oficiálně otevřela svoji první edukační aquaponickou farmu pro střední školy v ČR a sice na Gymnáziu Mikuláše Koperníka v Bílovci. Aquaponická farma je složena ze tří modulů o celkové kapacitě 600 sazenic a slouží především k environmentální výchově. V chovné nádrži plavou jeseteři.

“Výpěstky z farmy použijeme k přímé spotřebě ve školní jídelně,” uvedl nadšený ředitel školy Pavel Mrva.

V magazínu Patriot vyšel článek o zahájení provozu.

Aquaponický systém je určený nejen pro studenty bíloveckého gymnázia, ale také pro spádové oblasti. Future Farming má v plánu tento model replikovat v rámci dalších krajů.

Slavnostního zahájení provozu aquaponické edukační farmy se zúčastnil kromě ředitele školy také náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro oblast školství Stanislav Folwarczny a členka Rady kraje Zdenka Němečková Crkvenjaš, která má v gesci životní prostředí. Za společnost Future Farming se zúčastnil Michal Fojtík.

Vedle komerční produkce potravin Future Farming věnuje značné úsilí také osvětě a edukaci. Pokročilá aquaponie je totiž pro řadu lidí úplně nový pojem. V našich edukačních programech se proto zaměřujeme na přiblížení aquaponie lidem. Seznamujeme veřejnost se všemi výhodami, které naše udržitelná produkce potravin přináší. Tato událost je dalším krokem, kterým se naše technologie přibližují veřejnosti.

Sdílet článek

Líbí se vám článek? Nepropásněte další

Přihlaste se do občasníku naší aquaponické redakce.

    Odesláním souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

    Future Farming v médiích

    Myslete globálně, jednejte lokálně

    Zapojte se do komunity moderního zemědělství 21. století. Přispět k lepší budoucnosti naši země můžete i vy. Je to snadné.