Future Farming bude stavět další aquaponickou farmu v Přerově nad Labem

25. 10. 2022

Společnost Future Farming plánuje vybudovat svou čtvrtou aquaponickou farmu u Prahy, v Přerově nad Labem.

Na pozemku o rozloze dvou hektarů v Přerově nad Labem se začíná rýsovat naše již čtvrtá aquaponická farma v České republice. Jelikož v Čechách dosud žádnou produkční farmu nemáme, intenzivně jsme hledali vhodný brownfield pro její výstavbu. Zaměřovali jsme se především na lokace, díky kterým bychom mohli zásobovat aquaponickými potravinami hlavní město Prahu. Z tohoto úhlu pohledu má pro nás Přerov nad Labem strategickou polohu.

Velkou výhodou tohoto zemědělského areálu je, že vykazuje ideální parametry k budování další aquaponické infrastruktury. Součástí areálu jsou zrekonstruované skleníky o rozloze 5000 metrů čtverečních, které bychom chtěli využít k pěstování aquaponické zeleniny. Kromě skleníků je v areálu také dvoupatrová budova o zastavěné ploše 900 metrů čtverečních. Hlavním stavebním pracím (tj. výstavbě skleníků, administrativní budovy…) se tedy vyhneme.

V příštích měsících se budeme věnovat projektování této aquaponické farmy. Provedeme audit zdejších zdrojů a kontrolu stavu objektů, zaměříme se i na optimální využití všech prostor a vytvoříme projektovou dokumentaci farmy a technologií.

Pracujeme na zdravější budoucnosti, protože potenciál v aquaponii je obrovský a poptávka po zdravých udržitelných potravinách taktéž.

DALŠÍ ČLÁNKY

Všechny články
calendar-fullcrossmenu
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram