Otevřeli jsme první středoškolskou edukační farmu

27. 9. 2022

Naše společnost Future Farming oficiálně otevřela svoji první edukační aquaponickou farmu pro střední školy v ČR a sice na Gymnáziu Mikuláše Koperníka v Bílovci. Aquaponická farma je složena ze tří modulů o celkové kapacitě 600 sazenic a slouží především k environmentální výchově. V chovné nádrži plavou jeseteři.

“Výpěstky z farmy použijeme k přímé spotřebě ve školní jídelně,” uvedl nadšený ředitel školy Pavel Mrva.

V magazínu Patriot vyšel článek o zahájení provozu.

Aquaponický systém je určený nejen pro studenty bíloveckého gymnázia, ale také pro spádové oblasti. Future Farming má v plánu tento model replikovat v rámci dalších krajů.

Slavnostního zahájení provozu aquaponické edukační farmy se zúčastnil kromě ředitele školy také náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro oblast školství Stanislav Folwarczny a členka Rady kraje Zdenka Němečková Crkvenjaš, která má v gesci životní prostředí. Za společnost Future Farming se zúčastnil Michal Fojtík.

Vedle komerční produkce potravin Future Farming věnuje značné úsilí také osvětě a edukaci. Pokročilá aquaponie je totiž pro řadu lidí úplně nový pojem. V našich edukačních programech se proto zaměřujeme na přiblížení aquaponie lidem. Seznamujeme veřejnost se všemi výhodami, které naše udržitelná produkce potravin přináší. Tato událost je dalším krokem, kterým se naše technologie přibližují veřejnosti.

DALŠÍ ČLÁNKY

Všechny články
calendar-fullcrossmenu
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram