Nalaďte se na aquaponii, pusťte si naše podcasty

Nalaďte se na aquaponii, pusťte si naše podcasty

„Aquaponií žijeme a také o ní píšeme“, tak zní motto našeho blogu a my se rozhodli posunout ho ještě o kousek dál. Teď budeme o aquaponii i mluvit a prostřednictvím podcastů vám přiblížíme její smysl a možnosti.

Aquaponie je budoucnost v pěstování potravin. Přesto je v České republice, co se týče šíření ucelených informací, stále trochu upozaděná. Je nejvyšší čas to změnit – a právě proto vzniklo FUTURADIO. Abychom vám udržitelné pěstování bez chemie přiblížili v moderní a oblíbené formě. Nyní máte možnost objevovat kouzlo aquaponie i jiným smyslem než jen zrakem. Podcasty můžete buď shlédnout na youtube nebo si poslechnout audio stopy na novém komunikačním kanálu – Futuradio.

Aquaponie kolem dokola a do hloubky

Těšit se můžete na tematické epizody, ve kterých se spoluzakladatel Future Farming a průkopník aquaponie v ČR Michal Fojtík rozpovídá o tom, proč považuje aquaponii za odpověď na velkou většinu ekologických problémů. Veden zvídavými otázkami Jakuba Stejskala vás seznámí se světem pod vodní hladinou i nad ní a přiblíží vám všechny oblasti aquaponie – rostlinnou, rybí i technologickou.

Co se děje ve světě aquaponie

Michal s Jakubem postupně proberou zajímavosti ze světa vědy a výzkumu v oblasti aquaponie, ale také dění přímo ve Future Farming. Určitě nakousnou možnost využití aquaponie ve farmaceutickém a kosmetickém průmyslu a počítáme, že lehce zabrousí i do sféry experimentů. Michal nastíní nejen novinky, které jsou otázkou několika měsíců, ale nahlédne i daleko do budoucnosti.

Podcasty se budou zabývat také potenciálem aquaponie, který je obrovský. Vznikají první aquaponické instituty, protože mnohé vlády již pochopily, že konvenční zemědělství není schopné do budoucna lidi zcela nasytit. Ne s ohledem na přírodu.

Myslíme na zdravější budoucnost a pracujeme na ní právě teď. Poslechněte si nás na vlastní uši.

Chci si poslechnout první podcast

Sdílet článek

Líbí se vám článek? Nepropásněte další

Přihlaste se do občasníku naší aquaponické redakce.

    Odesláním souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

    Future Farming v médiích

    Myslete globálně, jednejte lokálně

    Zapojte se do komunity moderního zemědělství 21. století. Přispět k lepší budoucnosti naši země můžete i vy. Je to snadné.